MANAFU*

Noutati despre Top Corporate Blogs 2014

top-corporate-blogs-14

UPDATE: Incepand din acest an “Top Corporate Blogs” a devenit o categorie la “Webstock Awards“.

Cu o zi inainte de a inchide nominalizarile la “Top Corporate Blogs 2014“, au aparut o serie de idei noi. Au aparut mai multe categorii si ideea de a avea o gala pentru aceasta initiativa. Categoriile sunt mai jos. La ceremonie ma mai gandesc un pic, insa sunt deschis la orice propuneri pentru a face gala posibila.

Pentru ca avem o noua perspectiva asupra “Top Corporate Blogs 2014”, voi mai lasa cateva zile pentru nominalizari. Ele sunt “deschise”, in sensul ca oricine poate nominaliza un blog de companie / brand / organizatie. Conform categoriilor si mentiunilor de aici.

Detalii despre juriu vor veni in curand, insa pot spune acum ca voa avea jurati dedicati pe categorii.

COMPANII
Bostina & Asociatii http://blog.bostina.eu/
Autonom http://www.autonom.ro/blog/
Tjobs http://www.tjobs.ro/blog/
Aqua Carpatica http://blog.aquacarpatica.com/
Boudoir Studio Prive http://boudoirprive.ro/category/blog/
RomCom http://excelninja.ro/
Avon Space Blog http://www.avonspaceblog.ro/
Crama Atelier http://atelieruldevinuri.com/
Intact Media Group http://blog.intactmediagroup.ro/
Mobexpert Office http://office.mobexpert.ro/categorie/blog/

SERVICII ONLINE
Monitor Backlinks http://monitorbacklinks.com/blog/
Profitshare http://blog.profitshare.ro/
2Parale http://blog.2parale.ro/

TEHNOLOGIE
Evolio http://www.evolio.ro/blog/
LG http://lgblog.ro/
Allview http://www.allview.ro/blog/
Hot for Security http://www.hotforsecurity.com/

AGENTII
Standout http://blog.standout.ro
Vitrina Advertising http://www.vitrina.ro/blog/
Daescu Bortun Olteanu http://blog.bortunolteanu.ro/
Premium PR http://www.premiumpr.ro/index.php/blog/
Butterfly Media http://butterflymediagroup.ro/blog/#
WeBuzz http://www.webuzz.ro/blog/
Chelgate http://chelgate.ro/blog/
Silkweb http://www.silkweb.ro/blog/
Spada http://blogulspada.ro/

E-COMMERCE
Breslo http://www.breslo.ro/blog/
Mercador http://blog.mercador.ro/
Quick Mobile http://www.quickmobile.ro/blog/
Okian http://blog.okian.ro/
FunGift http://www.fungift.ro/blog/
Floria http://blog.floria.ro/
Zorile Store http://blog.zorilestore.ro/
MiniPrix http://www.miniprix.ro/blog/
Fashion Days http://www.fashiondays.ro/blog/
Altex http://www.altex.ro/blog/
Fashion Sense http://blog.fashionsense.ro/
Edu Kid http://edukid.ro/loc-de-joaca
Videt http://www.videt.ro/blog
eMAG http://blog.emag.ro/

TRAVEL
eSky http://blog.esky.ro/
Tripsta http://blog.tripsta.ro/
Paralela 45 http://www.paralela45.ro/blog/
Paravion http://blog.paravion.ro/

PLATFORME DE BRAND
Redd’s Shoe http://redds.ro/blog/
Tara lui Andrei http://www.taraluiandrei.ro/blog
Red Bull http://www.redbull.com/ro/ro
Oriflame Trends http://oriflametrends.ro/
Samsung Mobilers http://www.samsungmobilers.ro/

ONG
World Vision http://blog.worldvision.ro/
Voluntar de Profesie http://voluntardeprofesie.ro/
Fundatia Vodafone http://fundatiavodafone-blog.ro/
Let’s Do it Romania http://blog.letsdoitromania.ro/

5 comentarii

  1. Radu says:

    Salut, o scurta rugaminte. Numele firmei din care fac parte se scrie ROMCOM si nu RomCom. Daca ai putea face o modificare as ramane dator :).
    Mersi Radu

  2. Roxana Ivan says:

    Multumim pentru nominalizare. Nu stiu in ce masura va fi posibil, as aprecia si feedback-ul juratilor, vrem sa schimbam mai multe la blogul 2Parale. Facem cinste :).

  3. Subscriu la ce a zis Roxana 🙂
    Multumim si noi Cristi 🙂

  4. Dan Bundur says:

    Salut! Se mai întâmpla ceva cu povestea aceasta?

  5. […] avea de câștigat mai mult, atât ca vizibilitate cât și ca SEO. Majoritatea companiilor din Top Corporate Blogs fac asta, deci știu ele […]